سوالات متداول


چگونه می توانیم کارنامه آزمون را دریافت کنیم ؟

 • اگر در سایت گاج عضویت ندارید
  1. به سایت azmoon.gaj.ir مراجعه نمایید
  2. از نوار بالای صفحه گزینه صفحه شخصی را انتخاب کنید
  3. بر روی عضویت در گاج کلیک کنید
  4. شماره تلفن و مشخصات خود را وارد کنید
  5. یک رمز انتخابی برای خود وارد کنید - این رمز به عنوان رمز عبور شما در نظر گرفته می شود
  6. بر روی عضویت کلیک کنید
  7. در صفحه باز شده رو گزینه کد داوطلبی خود را وارد کرده - کلیک کنید
  8. کد داوطلبی خود را وارد کنید و بر روی ادامه کلیک کنید
 • اگر در سایت گاج عضویت دارید
  1. به سایت azmoon.gaj.ir مراجعه نمایید
  2. از نوار بالای صفحه گزینه صفحه شخصی را انتخاب کنید
  3. شماره موبایل و رمز عبور خود را وارد کنید


چگونه باید برنامه ریزی کنیم تابه بودجه بندی آزمون ها برسیم؟

دردرجه اول انتظار به جا از خود وتوانایی های خودتون داشته باشید، ساعات مطالعه خودتون رو به تدریج افزایش دهید.زمان ومیزان مطالعه خودتون رو متناسب با اهمیت هر درس درنظر بگیرید.برنامه شخصی سازی شده برای هر روزتون داشته باشید.می توانید با شماره 0216420 واحد آزمون تماس بگیرید و با مشاوران کلینیک تخصصی گاج برای انجام یک برنامه ریزی شخصی سازی مشورت کنید


چگونه می توان در آزمون های گاج ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در آزمون های سراسری گاج می توانید به سایت azmoon.gaj.ir مراجعه نموده ،پیش ثبت نام را انجام دهید تا همکاران ما در واحد آزمون با شما تماس بگیرید همچنین می توانید با شماره 0216420تماس بگیرید و به صورت تلفنی ویا حضوری برای ثبت نام به آدرس:تهران خیابان انقلاب ، بین خیابان ولیعصر و خیابان فلسطین پلاک 919 واحد آزمون های گاج مراجعه نمایید.


وظیفه پشتیبان تحصیلی چیست؟

پشتیبان تحصیلی پیگیری آموزشی وکنترل عملکرد دانش آموزان را انجام می دهد که قبل از آزمون با دانش آموز تماس می گیرد و به بررسی روند آموزشی دانش آموزان در مباحث مطالعه شده، ایجاد انگیزه در دانش آموزان، اصلاح شیوه های مطالعه وتست زنی می پردازد.و همچنین بعد از آزمون بررسی وتحلیل کارنامه را به صورت حضوری انجام می دهند.درضمن گزارش عملکرد دانش آموزان را به صورت دوره ایی در اختیار والدین قرار می دهند.


چگونه می توانیم سرعت تست زدن در آزمون ها را بالا ببریم؟

برای بالابردن سرعت تست زدن در آزمون باید اولا تسلط کافی روی مطالب آزمون داشته باشید و سپس در هنگام مطالعه زمان بیشتری را به تست زدن اختصاص دهید تمرین وتکرار زیاد برای افزایش سرعت تست زنی اهمیت دارد، زدن تست در قالب تست آموزشی برای یادگیری مفاهیم درسی است. تست آموزشی برای این است که خود را در شرایط آزمون قرار دهید تا در زمان مشخص بتوانید به تعداد سوالات معین هر درس پاسخ دهید. هر درس را که مطالعه می کنید حتما پس از مطالعه اقدام به زدن تست آموزشی کنید. تست آموزشی برای دروس محاسباتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس از تسلط به همه سر فصل‌های یک مبحث در زمان‌های خاصی به خصوص قبل از برگزاری آزمون آزمایشی اقدام به زدن تست آزموشی کنید و مطمئن باشید نتایج بسیار بهتری را کسب خواهید کرد. مراحل یک فرآیند تست زدن آموزشی:

 1. تعداد مشخصی تست از مبحث مورد نظر انتخاب کنید (سعی کنید درهر بازه تست زدن تعداد زیادی تست انتخاب نکنید،به طور مثال 30تست مناسب می باشد تا هم دچار خستگی نشوید وهم از زمانبندی برنامه ریزی خود عقب نیفتید)
 2. زمان مشخصی برای پاسخگویی به تست ها انتخاب کنید (در ابتدای فرآیند آموزش لازم نیست دقیقا طبق زمان استاندارد به تستها پاسخ دهید چون هنوز آمادگی وتسلط کافی برای پاسخگویی ندارید، می توانید در ابتدا بین 2تا3 دقیقه برای هرتست مخصوصا درس های محاسباتی زمان در نظر بگیرید).
 3. پس از اتمام زمان مشخص شده،از پاسخگویی مابقی تست ها دست برداریدو درصد یا نمره خام خود را طبق فرمول مقابل محاسبه نمایید: (درصد)=((3× تعداد پاسخ صحیح )- ( تعداد پاسخ غلط ))/(3× تعداد سوالات کل آن درس )×100
 4. اگر تمایل به حل مابقی سئوالات دارید دوباره به خود زمانی برای حل مابقی سئوالات بدهید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 0216420 واحد آزمون های گاج تماس بگیرید.


چگونه می توان براساس بودجه بندی آزمون های سراسری گاج برنامه ریزی کرد ؟

برای برنامه ریزی باتوجه به بودجه بندی آزمون، ابتدا مباحث آزمون را به دوقسمت تقسیم نمایید وسپس براساس دروس مهم برای هر هفته برنامه ریزی نمایید توجه داشته باشید دروسی که ضعیف هستند در اولویت می باشند برای اطلاعات بیشتر با شماره 0216420 واحد آزمون های گاج تماس بگیرید .


دفترچه آزمون هایی که برگزار شده است را از کجا می توان تهیه کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت gajmarket.com دفترچه های آزمون های گذشته را خریداری و همچنین به دفترمرکزی گاج واحد آزمون به آدرس:خیابان انقلاب ،بین خیابان ولیعصر و خیابان فلسطین پلاک 919 مراجعه وبه صورت حضوری تهیه نمایید.


ضریب دروس عمومی وتخصصی در رشته تجربی در آزمون های گاج چقدر است؟

ضریب دروس عمومی ( ادبیات 4،دینی3،عربی2،زبان2) وتخصصی(زیست 12،شیمی9،ریاضی6،فیزیک 6 است)در واقع ضرایب دروس در آزمون های گاج دقیقا همانند کنکور سراسری می باشد.


کارنامه مشاور محور چیست؟

کارنامه مشاوره محور نقاط قوت و ضعف شمارا مشخص کرده، راهکارهای اصولی را جهت بر طرف کردن نقاط ضعف ارائه داده و با تشویق شما در نقاط قوتتان کمک قابل ملاحظه ای به پیشرفت شما می کند و در نهایت به عنوان مکمل مشاور آزمون به شما یاری خواهد داد.


یک برنامه ریزی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برنامه ریزی درسی باید بر اساس فاکتورهای مختلفی انجام بشه که حتما به شخص شما مربوط میشه مثل معدل شما ،میزان مهارتهای یادگیری شما در دروس مختلف،زمان آزاد شما برای درس خوندن،نوع ارتباط شما با دروس مختلف،انواع حافظه ی شما و عوامل زیاد دیگه که باید در نظر گرفته بشه .به همین دلیل باید با یک مشاور متخصص مشورت کنید. واین کار رو به ایشون بسپرید.


کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم به چه صورت خواهد بود (تاثیر معدل،پذیرش در دانشگاه،رتبه بندی)؟

امسال کنکور به دو صورت برگزار می شود برای دانش آموزان نظام قدیم با کتاب های خودشون وبرای ورودی های جدید هم با کتاب های جدید. معدل هم برای ورودی های 84 وماقبل وبعد بی تاثیر وبرای ورودی های 90 به بعد با تاثیر 30 درصدی می باشد.25 درصد تاثیر معدل دیپلم و 5درصد معدل پیش دانشگاهی موثر است. همچنین نحوه تراز ودرصد هم در هر دو کنکور به صورت جداگانه محاسبه می شود.اما در نهایت داوطلبان دوگروه دریک دسته رتبه بندی خواهند شد.


چگونه کیفیت مطالعه و دقت خود را در آزمون بالا ببریم؟

یادگیری شامل ۵ مرحله میباشد: ادراک-تثبیت-تسلط-ارزیابی-جمع بندی تست زنی مربوط به مرحله سوم یعنی تسلط است شما ابتدا باید مرحله ادراک(یادگیری و آشنایی اولیه سر کلاس یا توسط کتاب) و تثبیت ( حل تمرین تشریحی برای درگیری ذهن با موضوع) را سپری کنید و سپس به مرحله تسلط که دیدن انواع تست و تحلیل آنهاست بپردازید. به بیانی دیگر ابتدا به اندازه کافی روی درک و تثبیت تشریحی وقت بگذارید و بعد از آن به تست زنی بپردازید. برای این امر حتما از راهنمایی مشاوری که در گاج دارید استفاده فرمایید همچنین انتشارات بین المللی گاج پکیج کتابهای تست زنی بسیار خوبی برای موفقیت شما در این امر در نظر گرفته که با استفاده از آن شما را در رسیدن به اهداف موفقیت تحصیلی خود یاری میرساند.


چگونه درس بخوانیم تا بتوانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم؟

از دروسی که قرار است تدریس شود پیش‌خوانی داشته باشید و سؤالات و اشکالاتتان را سرکلاس از معلم‌تان بپرسید. همچنین درسی که تدریس شده نیاز به یادگیری کامل در همان روز دارد پس بهتر است برنامه روزانه خود را به دو بخش تقسیم کنید بخش اول تمام دروسی که آن روز در مدرسه تدریس می‌شود را بخوانید و بخش دوم دروس فردا را مطالعه، مرور و تمرین کنید. همچنین دلیل نتیجه نگرفتن‌تان را پیدا کنید. استرس، بی دقتی، بلد نبودن یا عدم تسلط بر مطلب. هر یک از این موارد با راهکارهایی قابل حل هستند


برای پایه دوازدهم چگونه باید برنامه ریزی کرد؟

امسال برای شما سال بسیار سرنوشت سازی است و با یک برنامه ریزی درست می تونید نتیجه ایی که میخواین رو بگیرید.شرکت تو آزمون های آزمایشی به درس خوندنتون برنامه و جهت میده. می تونید در آزمون های گاج شرکت کنید که هم بتونید با یک بودجه بندی درست درس بخونید هم با مشاورین گاج جهت برنامه ریزی درسی در ارتباط باشد. با شماره 0216420 کلینیک مشاوره برای مشاوره و شرکت در آزمون ها تماس بگیرید.


آیا مشاوره های گاج فقط به صورت حضوری انجام میشود یا می توان مشاوره تلفنی هم داشت؟

مشاوره های کلینیک مشاوره گاج هم به صورت تلفنی وهم به صورت حضوری انجام می شود . می توانید با شماره 0216420 برای مشاوره تلفنی تماس بگیرید و همچینن به آدرس: خیابان انقلاب، بین خیابان فخری رازی وخیابان انقلاب پلاک 1230 موسسه گاج واحد آزمون برای مشاوره حضوری تشریف بیارید .همچنین دانش آموزانی در آزمون های گاج شرکت می کنند هم به صورت تلفنی وهم به صورت حضوری مشاوره می شوند


آیا کنار گذاشتن یک درس که در آن ضعیف هستیم و حذف آن در کنکور کار منطقی ای است؟

حتی اگر در درسی ضعیف هستید هرگز آن را کنار نگذارید بلکه چند مبحث آسان از آن درس را با توجه به سوالات کنکور انتخاب و به خوبی مطالعه کنید .این کار در بهبود رتبه شما تاثیر زیادی دارد.


آیا حتما باید در آزمون های آزمایشی شرکت کرد؟

شرکت در آزمون های آزمایشی باعث نظم، افزایش مهارت، مدیریت زمان، مدیریت استرس و تجربه می شود. همچنین در یک رقابت بین دانش آموزان دیگر قرار می گیرید.همچنین آزمون های آزمایشی شما را برای رقابت و مهارت درازمون نیز ماهر می کند .


برای افزایش تراز در آزمون های آزمایشی تستی چه باید کرد حال آن که در آزمون های تشریحی موفق هستیم؟

دلیل این کار این است که شیوه مطالعه دروس مدرسه بصورت تشریحی است ولی برای آزمونها باید بصورت تستی مطالعه انجام گیرد. تا بتوان در زمان کمتری به پاسخ صحیح رسیده و باعث افزایش تراز خود در آزمونها شوید. می توانید از شیوه های تستی برای پاسخگویی به سوالات در دروس مختلف استفاده کردو همچنین برای افزایش مهارت تست زنی می توانید از کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تست استفاده کنید و بعد از خواندن مباحث به صورت تشریحی، تست های مربوطه را هم بزنید.


چه ساعت هایی از روز چه درس هایی باید خوانده شود؟

پاسخ این سؤال کاملا به دانش آموز و عادات روزانه او بستگی دارد . برخی صبح ها دروس اختصاصی و مفهومی رابهتر درک میکنند وپس از مدتی که به اصطلاح ذهنشان راه افتاد، دروس حفظی را می خوانند و برعکس؛ برای شب ها هم همین طور ، برخی ساعات آخر شب را به دروس حل کردنی اختصاص می دهند تا بر خوابشان غلبه کنند. اما برخی با این استدلال که آخر شب ذهنشان توانایی تجزیه تحلیل سوالات سخت را ندارد، دروس حفظی را میخوانند. در نتیجه هر موقع که سرحال تر بودید، دروس سخت تر را مطالعه کنید و هر موقع خسته تر بودید، دروس شیرین تر را مطالعه کنید.